Piękny ogród

Bielawa
Posty: 117
Rejestracja: ndz lut 09, 2020 5:24 pm

Re: Piękny ogród

Post autor: Bielawa »

"Warto wiedzieć jak uprawiać dana roślinę zanim ja posadzisz. Trzeba dobrze przygotować podłoże i odpowiednio podlewać to na pewno będziesz mieć piękne rośliny. Warto dokładnie czytać opisy w sklepach z nasionami. Ja robię zakupy w sklepie Legutko/pl bo oni mają dobre nasiona i cebulki, no i maja opisy jak hodować konkretne rośliny. Poza tym lubię czytać blogi ogrodnicze. esklep.legutko/com.pl/lilia-azjatycka/1179-lilia-azjatycka-gironde-5903837700196.html

https://www.esklep.legutko.com.pl/1970-large_default/lilia-azjatycka-gironde.jpg[/img]
"

kasiunia
Posty: 414
Rejestracja: czw sty 30, 2020 9:15 pm

Re: Piękny ogród

Post autor: kasiunia »

Każdy kto ma tylko odrobinę miejsca marzy o mniejszym bądź większym ogrodzie. W ogrodach dość często grillujemy ale dużo atrakcyjniejszą formą jest ognisko. Może jednak znaleźć jakieś pośrednie rozwiązanie ? Spójrzcie tylko na ten trójnóg - aledobre/pl/2200,Trojnog_z_lancuchem_i_haczykiem_oraz_mieszaczem_do_zawieszania_nad_ogniem_kociolka_lub_patelni.html .Dla nas idealne rozwiązanie. To znaczy mamy i ognisko i grilla ale ostatnio dużo częściej korzystamy z ogniska.

totko
Posty: 966
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:29 pm

Re: Piękny ogród

Post autor: totko »

Powiem Wam szczerze, że pięknie prezentują się teraz nowoczesne ogrody minimalistyczne, więc odsyłam Was bezpośrednio na stronę sfmeble/pl/inspiration/nowoczesne-ogrody-minimalistyczne-poznaj-3-zasady-ich-aranzacji , ponieważ znajdziecie tam najlepsze propozycje dla siebie, więc śmiało korzystajcie.

ada911
Posty: 335
Rejestracja: pn sty 27, 2020 10:16 pm

Re: Piękny ogród

Post autor: ada911 »

Jeśli macie psa, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj sklep.wolf-garten/pl/jak-zabezpieczyc-trawnik-przed-psem/ i poczytać. Znajdziecie tam bowiem wiele ciekawych i przede wszystkim niezwykle praktycznych informacji na temat zabezpieczenia trawnika przed psem. Uważam, że taka wiedza się przyda. Można bowiem w ten sposób uniknąć przykrych niespodzianek.

kamis
Posty: 247
Rejestracja: pn cze 08, 2020 1:56 pm

Re: Piękny ogród

Post autor: kamis »

Na pewno będzie Wam potrzebna najróżniejsza architektura ogrodowa. Czy wiecie, gdzie jej szukać? Polecam odwiedzić stronę Ogrodolandii: ogrodolandia.i-poznan/pl/ . Tam znajdziecie wiele ciekawostek na ten temat.

kasiunia
Posty: 414
Rejestracja: czw sty 30, 2020 9:15 pm

Re: Piękny ogród

Post autor: kasiunia »

Każdy posiadacz domku marzy o pięknym ogrodzie - to normalne.By jednak ogród był zadbany i ładny potrzeba się całkiem sporo napracować. Mój maż zajmuje się pielęgnacją trawnika a ja z córką rabatami i krzewami. Ostatnio postanowiliśmy zorganizować sobie miejsce do biesiadowania - mowa o altanie ogrodowej ale ceny są niemalże zaporowe. Mąż , dzięki temu blogowi - mgprojekt/com/pl/blog/altany-ogrodowe/ poznał jak do tematu się zabrać i teraz, na wiosnę cieszymy się własnoręcznie wykonaną altaną.

Fifi
Posty: 123
Rejestracja: wt wrz 15, 2020 9:20 am

Re: Piękny ogród

Post autor: Fifi »

Myślę, że o ogród warto dbać, dlatego w tej kwestii zwróciłabym się do profesjonalistów. Projekty i realizacje wykonuje firma Trawarica z Wrocławia. Dojeżdżają do klientów i wykonują m.in. oczka wodne, równają teren, sieją trawniki i robią różne nasadzenia, a nawet postawią altankę albo drewutnię. Korzystają z porządnych materiałów. Więcej informacji jest tutaj trawarica/pl/ .

Awatar użytkownika
smerf
Posty: 497
Rejestracja: wt sie 27, 2019 12:02 pm

Re: Piękny ogród

Post autor: smerf »

Ja swój piękny ogród stworzyłem dzięki usługom fachowców z https://brzozowisko.com/roboty-koszace/ . Kiedyś polecił mi to znajomy ogrodnik i jak się okazało - był to strzał w dziesiątkę. Szybko zajęli się moim zleceniem i obyło się bez żadnych opóźnień czy problemów. Mogę to polecić.
z doświadczenia wiem, że nawet najlepsza kawa w samotności nie smakuje tak dobrze jak przeciętna w dobrym towarzystwie

krystynka
Posty: 134
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 11:54 am

Re: Piękny ogród

Post autor: krystynka »

Myślę, że rolnikowi mogą też przydać się takie elementy jak końcówki do opryskiwacza: agroplast/pl/pl/c/Rozpylacze-i-akcesoria-do-rozpylaczy/8 . Widziałam je ostatnio w sklepie producenta, firmy Agroplast. Takie opryskiwacze są niezbędne do zastosowania środków ochrony roślin i innych podobnych produktów.

kasiunia
Posty: 414
Rejestracja: czw sty 30, 2020 9:15 pm

Re: Piękny ogród

Post autor: kasiunia »

Wiele ciekawych informacji, z a które bardzo dziękuję

ODPOWIEDZ