Zdrowy wzrok

Bielawa
Posty: 100
Rejestracja: ndz lut 09, 2020 5:24 pm

Zdrowy wzrok

Post autor: Bielawa »

Oczy należą do najważniejszych zmysłów potrzebnych w codziennym życiu i w pracy. Zmysł wzroku rozwija się intensywnie w dzieciństwie, dlatego warto go wspierać i monitorować etapy rozwoju. Do tego bardzo potrzebne jest wsparcie specjalistyczne okulisty i ortoptysty. Warto wiedzieć, że istnieją gabinety ortoptyczne oferujące usługi takie jak stopień rozwoju widzenia obuocznego, ruchomość gałek ocznych, widzenie przestrzenne, występowanie zeza ukrytego i jawnego, akomodację i ruchy sakadowe, ostrość wzroku do dali i do bliży czy różnicowanie kolorów. Zobacz gabinet ortoptyczny w Warszawie zobaczycjutro.org/gabinet-ortoptyczny-warszawa/

koleżka
Posty: 356
Rejestracja: wt wrz 01, 2020 9:39 am

Re: Zdrowy wzrok

Post autor: koleżka »

Jeżeli chcesz mieć zdrowy wzrok to przede wszystkim dbaj o niego regularnie badając się i w razie wad szybko działając. Na pewno warto zapoznać się z wiedzą zgromadzoną na tym portalu przezszkla/pl/ Dowiesz się jak dobrać okulary i gdzie je zakupić czy jak zakładać soczewki w zależności od wyboru.

halinkaa56
Posty: 66
Rejestracja: śr paź 21, 2020 4:14 pm

Re: Zdrowy wzrok

Post autor: halinkaa56 »

Ja badam wzrok 2 razy do roku. Mam z nim klopoty od dziecka. Jestem też po 2 operacjach. A teraz noszę okulary korekcyjne. Ostatnio znalazłam taką ofertę tu eyewear24.net/pol_m_Okulary-Korekcyjne_Damskie_Burberry-1611.html Damskie okulary znanej marki. Duży wybór i ceny też nienajgorsze. To bardzo dobrze zaopatrzony sklep. Znajdziecie tu okulary wielu znanych marek nie tylko dla kobiet.

mariusz
Posty: 129
Rejestracja: ndz wrz 20, 2020 1:00 pm

Re: Zdrowy wzrok

Post autor: mariusz »

Ja badam wzrok raz na rok - takie wymagania ma nasz pracodawca. A ponieważ pracuj przy komputerze to mam zalecone okulary korekcyjne. Właśnie trafiłem na ofertę tu iokulary/pl/pol_m_Okulary-Korekcyjne_Okulary-Korekcyjne-Alain-Mikli_Okulary-Korekcyjne-Alain-Mikli-Meskie-2157.html Męskie okulary korekcyjne znanej marki. Duży wybór. Ja musze znaleźć okulary o kwadratowym kształcie oprawek. Takie oprawki nie zawężają pola widzenia i można w nich spokojnie prowadzić auto.

totko
Posty: 716
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:29 pm

Re: Zdrowy wzrok

Post autor: totko »

Jeśli w takim razie nie przekonują Was okulary, to można zdecydować się na noszenie soczewek. Kupić je możecie w salonach optycznych, jak i oczywiście w internecie. Przykładowo na stronie bezokularow/pl jest świetny wybór. Najważniejsze to sprawdzenie dla siebie najlepszych parametrów.

ada911
Posty: 335
Rejestracja: pn sty 27, 2020 10:16 pm

Re: Zdrowy wzrok

Post autor: ada911 »

Tutaj blikpol/pl/ jest miejsce, gdzie możecie zbadać swój wzrok. Jeśli okaże się, że macie jakąś wadę, to również na to zaradzą. Obecnie dużą popularnością cieszy się laserowa korekcja wzroku. Można w ten sposób usunąć wadę i pozbyć się problemu. Na stronie tej kliniki macie sporo ważnych informacji na temat tego typu zabiegu. Warto się tam rozejrzeć.

malinowa
Posty: 429
Rejestracja: pt lip 10, 2020 11:14 am

Re: Zdrowy wzrok

Post autor: malinowa »

Na pewno każdy z was zastanawiał się kiedykolwiek czy wzrok może się poprawić od okularów. W tym artykule https://prozdrowotni.pl/czy-wzrok-moze- ... u-okularow znajdziecie odpowiedź. Przeczytajcie go sobie. Myślę, że może was zainteresować :)

Torvii
Posty: 248
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 4:02 pm

Re: Zdrowy wzrok

Post autor: Torvii »

O wzrok trzeba dbać, taka prawda. Należy to robić już od najmłodszych lat. Także warto więc regularnie chodzić z dziećmi do okulisty, tym bardziej, że taka wizyta to nic strasznego, ani nieprzyjemnego. Można dzięki temu zaradzić wielu chorobom. Np zez u dziecka wcześnie wykryty - to nic strasznego. O tym przeczytać możecie np tutaj: https://optiland.pl/pl/blog/Co-to-jest- ... roslych/71 Jak więc widać, regularne wizyty z dzieckiem u okulisty powinny być na stałe wpisane w kalendarzu każdego rodzica.

ODPOWIEDZ