Męska pielęgnacja twarzy

Cera kobiet jak i mężczyzn różni się pod różnymi względami. Skóra męska ma inną strukturę i potrzeby, które są coraz częściej dostrzegane przez producentów. Czasem niestety tylko jaki marketingowy chwyt, jednak czasem też jako realna odpowiedź na potrzeby mężczyzn.

Zasadnicze różnice pomiędzy męską a damską twarzą

Czym więc tak naprawdę różni się skóra mężczyzn? Największe znaczenie ma tutaj testosteron, czyli męski hormon, którego jest zdecydowanie więcej niż u kobiet. Odpowiada on za grubszą warstwę skóry (nawet o 25%), bujniejsze owłosienie (broda, wąsy, brwi, uszy, nos), oraz większa ilość gruczołów łojowych, przez co mężczyźni są bardziej podatni na zaskórniki czy trądzik. Te trzy różnice sprawiają, że podbieranie kosmetyków swojej dziewczynie czy siostrze może tylko przynieść negatywne skutki.

Kosmetyczka każdego mężczyzny

Dużo kobiet nosi przy sobie podczas każdej okazji kosmetyczkę. Mężczyźni potrzebują również swoją kosmetyczkę. Co powinno się w niej znaleźć? Z pewnością żel oczyszczający do twarzy. Jak już wyżej wspominaliśmy, skóra mężczyzn jest grubsza oraz posiada większą ilość gruczołów łojowych tak więc warto użyć specjalistycznego żelu. Nie może to być jednak bardzo mocny kosmetyk. W takim sposób możemy wysuszyć skórę i doprowadzić ją do większej produkcji sebum.

Maszynki do golenia również mogą stanowić problem. Jednorazówki powinny być faktycznie używane tylko raz. Jest to siedlisko bakterii a dodatkowo ostrza są już stępione po goleniu. Golenie się nią kolejny raz jest nie tylko trudniejsze ale i również pozostawi więcej podrażnień oraz wrastających włosków. Jeżeli stosujecie golarki to powinniście je odkażać przed jak i po goleniu.

Pianka do golenia powinna być stosowana przez każdego. Pozwala ona łatwo pozbyć się zarostu pozostawiając skórę gładką. Ma ona właściwości zmiękczające włosy, dzięki czemu twarz nie jest podrażniona.

Warto wyrobić sobie systematyczność jeżeli chodzi o krem nawilżający. Peeling jest zbawieniem dla wrastającego zarostu. Zapobiega wrastającym się włoskom oraz uwalnia już te wrośnięte.

Dobór kosmetyków

W męskiej pielęgnacji warto uwzględnić kwas salicylowy, który posiada właściwości oczyszczające gruczoły łojowe z zaskórników i zapobiega tworzeniu się nowych wyprysków. Potrafi on przyspieszyć proces gojenia się stanów zapalnych oraz podrażnień. Dużą zaletą tego kwasu jest to, że nie wysusza on skóry. Bez problemu może on być składnikiem żelu do mycia twarzy czy toniku. Zazwyczaj w takim żelach kwas salicylowy jest w niskim stężeniu więc nie musimy obawiać się efektu łuszczenia.

Jeżeli wasza skóra nie jest problematyczna to można sięgnąć tylko po krem nawilżający. Zdecydowanie powinien on posiadać ochronę przed promieniowaniem UV, pomimo tego, że męska skóra jest bardziej odporna na tego typu promieniowanie. Dobrym pomysłem mogą być także różnego rodzaju suplementy diety, choćby taki jak ten http://zdrowieija.pl/redukcja-zmarszczek/ Natomiast kosmetyki z kwasem glikolowym możemy włączyć do naszej pielęgnacji jeśli chcemy od razu działać przeciwstarzeniowo. Męska skóra starzeje się później, bo po 30 roku życia, ale starzeje się jednak dużo bardziej gwałtowniej.

W przypadku skór problematycznych warto zadziałać przeciw wydzielaniu sebum. Warto również skorzystać z pomocy specjalisty, aby nie doprowadzić do blizn potrądzikowych. Jeśli już takie posiadasz to nie ma co czekać, trzeba udać się do profesjonalisty. Pamiętaj o tym, że kwasy zwiększają skuteczność działania innych preparatów. Skóra lepiej wtedy absorbuje zwarte w nich składniki aktywne.

Avatar

Maciek Wojciechowski

Cześć! Nazywam się Maciek Wojciechowski. Moją pasją są szeroko pojęte finanse. Skończyłem w tym kierunku studia i jestem aktywny zawodowo. Zapraszamy do zapoznania się z moimi artykułami.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *