Najczęściej wybierane oferty pracy przez Polaków w Holandii

Holandia jest jednym z najczęściej wybieranych krajów przez Polaków jeżeli chodzi o pracę za granicą. Niektórzy mają tam znajomych a inni tylko słysząc o pracy za granicą mają w głowie Holandię. Najczęstsze oferty w tym kraju pochodzą z branży rolniczej, produkcyjnej czy mechanicznej. Poniżej przedstawiamy wam listę ofert, które najczęściej są wybierane przez naszych rodaków.

Pracownik szklarni

Można pomyśleć, że praca na uprawach za granicą to tylko stereotyp – ale nic z tego. Jest to praca fizyczna, która potrafi zmęczyć ale nie potrzebujesz do tego żadnego doświadczenia. Biorąc za przykład zbieranie pomidorów to do twoich obowiązków należeć będzie podwiązywanie pędów, obrywanie liści, sprzątanie no i oczywiście zbieranie pomidorów. Obowiązków nie jest za dużo, a pracodawca będzie jeszcze przychylniej patrzył gdy będziesz miał prawo jazdy, które może być Ci potrzebne do prowadzenia auta służbowego. Typowa stawka w takiej robocie to około 10 euro na godzinę, zwrot kosztów dojazdu i organizację całego wyjazdu.

Pracownik produkcji

Pracownik produkcji może kojarzyć się z czymkolwiek. Od produkcji długopisów do przygotowania i pakowania sałatek. W tym punkcie opiszę to drugie. Kolejna oferta pracy, która nie wymaga od nas doświadczenia a tylko chęci do pracy (często dwuzmianowej). Krojenie warzyw, przygotowywanie i pakowanie sałatek czy kontrola produktów to czynności, które można łatwo się wyuczyć. Stawka jest tutaj trochę wyższa niż przy zbieraniu na polu czy w szklarniach bo zaczynają się od około 11 euro/h. Oczywiście otrzymamy zakwaterowanie i pomoc w organizacji wyjazdu lecz musimy przygotować się na pracę dwuzmianową.

Lakiernik

Praca na samodzielnym stanowisku, lakierowanie oraz przygotowywanie do lakierowania sprzętu budowlanego, konstrukcji autobusów lub innych części aluminiowych. Do tej pracy wymagane już jest doświadczenie na podobnym stanowisku. Otrzymujesz umowę na 3 miesiące albo dłużej, bezpłatne zakwaterowanie, dojazd do pracy oraz opiekę polskojęzycznych koordynatorów. Większość pracodawców wymagać będzie od Ciebie również prawa jazdy kategorii B i znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym.

Składanie zestawów mebli ogrodowych

Kolejna oferta pracy gdzie nie potrzebujesz doświadczenia. Może być to twoja pierwsza praca. Możliwe też, że agencja nie będzie wymagać od Ciebie znajomości języka. Oczywiście otrzymasz pomoc z dojazdem do Holandii, zakwaterowaniem, dojazdem do pracy i ubezpieczeniem. Wypłaty otrzymasz co tydzień. Praca ta może nie wydawać się trudna jednak wszystko zależy od ilości składanych zestawów. Czasem może zdarzyć się tak, że kończysz już swoje godziny danego dnia a zostało Ci jeszcze parę zestawów – wtedy musisz zostać na nadgodzinach.

Technik utrzymania ruchu

Jak w każdym kraju za granicą tutaj również potrzebny jest technik utrzymania ruchu. Co należy do jego obowiązków? Optymalne wykorzystanie instalacji, maszyn, budynków, ciągła konserwacja urządzeń, doradztwo i wyszukiwanie rozwiązań w przypadku awarii. Na tym stanowisku bierzesz całą odpowiedzialność za ewentualne szkody czy błędne doradztwo więc trzeba mieć to na uwadze. Zależnie od doświadczenia i umiejętności wynagrodzenie może wynosić od 2600 do 4000 euro miesięcznie. Praca w systemie zmianowym (najczęściej 2 zmiany), możliwość odbycia dodatkowych kursów i szkoleń.

Holandia pomimo, że jest typowym wyborem jeżeli chodzi o pracę za granicą to i tak jest nadal warta uwagi. Jeżeli nie masz doświadczenia a koniecznie chcesz zarobić pieniądze w euro to w tym kraju na pewno znajdziesz coś dla siebie.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Avatar

Maciek Wojciechowski

Cześć! Nazywam się Maciek Wojciechowski. Moją pasją są szeroko pojęte finanse. Skończyłem w tym kierunku studia i jestem aktywny zawodowo. Zapraszamy do zapoznania się z moimi artykułami.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *