Najlepiej płatne zawody w Polsce

Bogate życie jest marzeniem wielu Polaków. Drogie samochody, wakacje na wyspach, mieszkanie w dobrej dzielnicy są kuszące dla wielu osób. Jednak nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Poniżej znajdziesz listę najlepiej płatnych zawodów w naszym kraju razem z zarobkami.

  1. Inżynier ds. Jakości

W tym zawodzie 25% pracowników zarabia ponad 7500zł brutto. W tym zawodzie kontrolujesz wszystkie fazy procesu produkcyjnego aby zapewnić jak najwyższą jakość towarów. Praca inżyniera ds.. Jakości polega na prowadzeniu postępowania reklamacyjnego, analizach i badaniach laboratoryjnych oraz dokumentowanie ich przebiegu, opracowywaniu planów kontroli i dopuszczaniu do produkcji. Na tym stanowisku pracodawcy wymagają wyższego wykształcenia. Niekoniecznie technicznego ale takiego, który umożliwia zrozumienie podstaw technologicznych procesu. Liczne kursy i szkolenia pozwalają na zdobycie niezbędnej wiedzy oraz certyfikatów. Wymagane od kandydata będzie jeszcze odczytywanie norm i rysunków technicznych.

  1. Programista

Ostatnio popularny zawód w Polsce. 25% pracowników zarabia powyżej 9000zł. Trzeba pamiętać, że praca programisty ma różne funkcje więc można zarobić na tym zawodzie o wiele więcej. Do zadań programisty należy przede wszystkim tworzenie programów i aplikacji wykorzystując język oprogramowania oraz ich testowanie i ulepszanie. W tym zawodzie o wiele bardziej liczą się umiejętności niż wykształcenie. Pierwszym krokiem wśród programistów jest wybranie danego języka programowania, w którym chcą się specjalizować i pójście na kursy, których jest mnóstwo w internecie. Wielu programistów to samouki.

  1. HR business partner

Osoba ta razem z menadżerem firmy dba o to, żeby pracownicy realizowali strategiczne cele organizacji. Ma on za zadanie opracowanie strategii zarządzania pracownikami oraz wdraża ją i nadzoruje. 25% pracowników zarabia ponad 10700zł brutto. HR business partner powinien mieć wyższe wykształcenie związane z tym zawodem. Często uczelnie oferują specjalne studia podyplomowe na tym kierunku. Doświadczenie w tej dziedzinie można również zdobyć pracując w dziale personalnym lub jako konsultant kariery.

  1. Brand manager

Brand manager nazywany jest również menadżerem ds. Marki lub opiekunem marki. 25% pracowników zarabia ponad 11400zł brutto.  Jest on odpowiedzialny za promocję produktów, tworzenie planów i strategii rynkowych, kierowaniem zespołem odpowiedzialnym za promocję. Jest odpowiedzialny również za sukces marketingowy podczas wprowadzania na rynek nowego towaru. Kandydat powinien mieć wyższe wykształcenie na kierunku związanym z marketingiem i zarządzaniem. Niezbędna jest dobra znajomość języka angielskiego, ponieważ stanowisko te powstaje najczęściej w międzynarodowych firmach.

  1. Specjalista ds. Bezpieczeństwa IT

Zajmuje się on bezpieczeństwem fizycznym w firmie (czyli kamery, karty magnetyczne, biometria) oraz logicznym (tworzenie i zarządzanie ochrony danych w sieci). 25% pracowników zarabia ponad 12000 zł. Pracodawcy najczęściej szukają pracowników w bankowości, ubezpieczeniach czy innych usługach finansowych. Popyt na to stanowisko stale rośnie ze względu na liczne ataki w sieci.

  1. Key account manager

Jest to osoba odpowiedzialna za kontakt z najważniejszymi i największymi klientami korporacyjnymi (chociaż nie zawsze). Do jego obowiązków należy realizacja umów, analizowanie działań konkurencji czy danych rynkowych. 25% pracowników zarabia ponad 12500zł brutto. Jego zadaniem jest opiekowanie się i doradzanie klientom ale również negocjonowaniem warunków. Współpracuje z działem marketingu np. Przy akcjach promocyjnych. Potrzebne jest wyższe wykształcenie (najlepiej na kierunku ekonomicznym lub technicznym). Ważne jest doświadczenie w sprzedaży czy marketingu. Pracownik musi mieć wysokie umiejętności prezentacyjne i negocjacyjne. Musi być odporny na stres oraz bardzo dobrze znać angielski.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 3,40 out of 5)
Loading...
Avatar

Maciek Wojciechowski

Cześć! Nazywam się Maciek Wojciechowski. Moją pasją są szeroko pojęte finanse. Skończyłem w tym kierunku studia i jestem aktywny zawodowo. Zapraszamy do zapoznania się z moimi artykułami.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *