Praca w Irlandii

Irlandia przyciąga ludzi swoją nietuzinkową kulturą i pięknymi krajobrazami, ale nie tylko. Otwarcie rynku pracy zapoczątkowało ogromną falę emigracji Polaków do Irlandii. Aktualnie w Irlandii jest około 122 tysiące pracujących Polaków i to właśnie oni stanowią największą grupę mniejszości narodowej w tym kraju. Ci, którzy są tam od kilku lat charakteryzują się wysokim współczynnikiem przedsiębiorczości. Organizowane są cykliczne spotkania biznesowe, seminaria promujące powstawanie nowych firm w Irlandii. Pod koniec 2016 roku produkt krajowy brutto w tym kraju gwałtownie wzrósł co oznacza, że poziom bogactwa i znaczenia kraju na świecie się podniósł. Wybierając pracę za granicą warto pomyśleć o Irlandii. Oto kilka ofert prac, na które jest aktualnie popyt.

Operator produkcji

Typowa praca na produkcji, czyli przygotowanie, pakowanie, segregacja przedmiotów oraz utrzymywanie czystości na miejscu pracy. Dla przykładu praca na linii produkcyjnej przy wykrajaniu, segregacji i pakowaniu mięsa. Umowa podpisywana jest na 4 tygodnie, za które otrzymasz około 12500zł. Warto czytać całą ofertę do końca, ponieważ np. W tej ofercie jest informacja, że pracodawca może zlecić pracownikowi chwytanie żywych indyków i umieszczaniu ich w maszynie transportującej do ubojni. Nie każdemu może to pasować więc trzeba się przed takimi sytuacjami zabezpieczać. Pracodawca oferuje zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym albo 4-osobowym za 9 funtów dziennie oraz transport do pracy za 90 funtów przez cały okres kontraktu. Praca ta jest w niezbyt przyjaznych warunkach ale wynagrodzenie jest dosyć obiecujące.

Opiekun osoby starszej

Tym razem jest to praca skierowana głównie dla Pań. Oferta pracy z zamieszkaniem w domu podopiecznego, podstawowy wymiar pracy czyli 35 godzin na tydzień (nadgodziny płatne są dodatkowo). Do obowiązków należy higiena osobista, ubieranie, przygotowywanie posiłków, prace domowe czy dotrzymywanie towarzystwa (oczywiście wszystko jest zależne od potrzeb danego podopiecznego. Osoby bez doświadczenia do tej pracy z pewnością nikt nie przyjmie, gdyż opieka nad osobą starszą wymaga dużo wprawy. Język angielski na poziomie komunikatywnym jest obowiązkowy ze względu na komunikowanie się z podopiecznym. Mile widziane jest prawo jazdy, jednak nie jest to z reguły warunek konieczny. Otrzymujemy darmowe zakwaterowanie, wyżywienie, internet i inne usługi. Gdy będziemy chcieli pracować w święta często otrzymamy podwójne wynagrodzenie. Idealna oferta pracy dla osób odnajdujących się na tym stanowisku.

Portier nocny w hotelu

Do głównych zadań na tym stanowisku należy nocny obchód, zapewnienie bezpieczeństwa gościom hotelu, wydawanie jedzenia albo napojów czy pomoc przy recepcji. Praca zaczyna się od 23 a kończy o 7 rano. Pracodawca oferuje około 450 euro tygodniowo, zakwaterowanie gratis, wyżywienie zapewniona w trakcie pracy, możliwość rozwoju zawodowego i wsparcie konsultantów. Oferuje także pomoc przy przygotowywaniu CV w języku angielskim. Na tym stanowisku wymagać będą od Ciebie bardzo dobrej znajomości języka angielskiego z racji pracy w hotelu, minimum półroczne doświadczenie, znajomość obsługi komputera oraz dyspozycyjność w godzinach 23-7.

Blacharz samochodowy/mechanik

Praca w warsztacie samochodowym. Podstawowy zakres obowiązków na tym stanowisku pracy to: naprawa zderzaków, karoserii, usuwanie wgnieceń oraz zarysowań, malowanie, lakierowanie, naprawa i wymiana oświetlenie, wymiana kół, demontaż uszkodzonych części, szpachlowanie, szlifowanie oraz naprawa układu jezdnego. Jeżeli interesujesz się tą branżą i masz doświadczenie jest to idealne stanowisko dla Ciebie. Wynagrodzenie wynosi od 500 euro na tydzień. Gwarantowana liczba godzin pracy to 40h. Zakwaterowanie wydaje się być trochę drogie, pracodawca zapewnia blisko miejsca pracy pokój jednoosobowy za 60 euro tygodniowo.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Avatar

Maciek Wojciechowski

Cześć! Nazywam się Maciek Wojciechowski. Moją pasją są szeroko pojęte finanse. Skończyłem w tym kierunku studia i jestem aktywny zawodowo. Zapraszamy do zapoznania się z moimi artykułami.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *