Rodzaje pieczątek

Pieczątka firmowa jest kluczowym elementem każdej firmy. Odpowiednia oprawa i rodzaj pieczątki pozwalają na wykonywanie idealnego odbicia – co jest zdecydowanie zauważalne przez klienta czy innych kontrahentów. Jednak różnorodność wybory pieczątek i stempli powoduje, że wybór najlepszego rozwiązania jest nie lada problemem zwłaszcza dla młodych i początkujących przedsiębiorców. W poniższym artykule postaramy się przedstawić najbardziej popularne rodzaje pieczątek, jak i ich wady i zalety. Jeżeli chcesz wybrać najlepszą pieczątkę dla swojej firmy to koniecznie przejdź do dalszej części tego artykułu!

Pieczątka automatyczna

Jest to chyba najczęściej spotykany rodzaj pieczątki w naszych biurach i firmach. Nic dziwnego, gdyż proces tuszowania stempla zachodzi automatycznie wewnątrz obudowy. Nie jest tutaj wymagana żadna dodatkowa poduszka z tuszem. Zatem prostota i funkcjonalność jest tutaj aspektem dominującym. Czystość pracy (nie mamy bezpośredniego kontaktu z tuszem), systematyczność i regularność każdego odbicia, jak i wytrzymałość takiej pieczątki (jednorazowo może starczyć nawet na kilka lat) – to wszystko przemawia właśnie za popularnością takiego rozwiązania. Poza tym na rynku do dyspozycji mamy wiele różnych kształtów i wielkości – każdy przedsiębiorca znajdzie coś dla siebie.

Pieczątka metalowa

Jest to pieczątka, którą charakteryzuje wysoka wytrzymałość, jakość, jak i świetna prezencja. Jest to rozwiązanie, które sprawia, że jego użytkownik wygląda profesjonalnie i fachowo. Właśnie dlatego jest ona wykorzystywana w kancelariach, gabinetach lekarskich i innych instytucjach użytku publicznego. Wytrzymałe, metalowe obudowy sprawiają, że pieczątka ta jest idealna do częstego użytkowania. Z pewnością starczy Ci na wiele lat!

Pieczątka kieszonkowa

Kolejne bardzo popularne rozwiązanie. Jest to pieczątka przeznaczona dla osób mobilnych, które są w stałym ruchu i odwiedzają swoich klientów w różnych miejscach. Jednym słowem – jest to urządzenie, które musimy mieć zawsze przy sobie. Są małe, poręczne i wygodne w użytkowaniu. Pieczątki firmowe kieszonkowe dzielimy na pudełko metalowe lub plastikowe, które świetnie sprawdza się w różnych grupach zawodowych. Poza tym wybrać możemy również pieczątkę myszkę, która jest naprawdę niewielkich rozmiarów. Jeżeli jesteś osobą poruszającą się w ternie – ten rodzaj pieczątki jest z pewnością dla Ciebie.

Pieczątka drewniana

Coraz częściej w zapomniane odchodzi pieczątka drewniana. Jest to stempel drewniany, który do swojego prawidłowego funkcjonowania wymaga dodatkowej poduszki z tuszem. Jest to rozwiązanie, które nie jest zbyt czyste w swojej obsłudze. Bezpośrednio do czynienia mamy z tuszem, który potrafi zabrudzić nas w najmniej oczekiwanym momencie. Jest to rozwiązanie mało praktyczne i wygodne, chociaż swoje zastosowanie wciąż znajduje w wielu księgowościach. Poza tym użycie specjalnego, szybkoschnącego tuszu pozwala na użytkowanie takiej pieczątki nawet na śliskich powierzchniach. Jeżeli wiesz czego potrzebujesz i nie boisz się tuszu – to rozwiązanie może być właśnie dla Ciebie.

Avatar

Maciek Wojciechowski

Cześć! Nazywam się Maciek Wojciechowski. Moją pasją są szeroko pojęte finanse. Skończyłem w tym kierunku studia i jestem aktywny zawodowo. Zapraszamy do zapoznania się z moimi artykułami.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *