Rynek pracy w Francji

Od 1 lipca 2008 roku Polacy mają wolny dostęp do rynku pracy we Francji na takich samych zasadach co obywatele francuscy. Oznacza to, że nasi obywatele nabywają takie same prawa i obowiązki wynikające z francuskiego kodeksu pracy. Najwięcej ofert pracy w Francji można znaleźć za pośrednictwem internetowych serwisów. Warto zapoznać się z kilkoma takimi stronami.

Typowe oferty pracy wybierane przez Polaków

Kraj nad Sekwaną nadal cieszy się popularnością jeżeli chodzi o wybór pracy za granicą. Nie dość że możemy zarobić za granicą większe pieniądze to poznajemy dodatkowo kulturę bogatej Francji. Choć niedawno mogliśmy usłyszeć o zamieszkach w tym kraju, nadal jest on ciekawą opcją dla Polaków. Poniżej przedstawiamy listę prac, na które jest obecnie popyt.

  1. Spawacz

Jeżeli masz doświadczenie i uprawnienia w tej branży, bardzo mile będziesz widziany na tym stanowisku w Francji. Od prostych obowiązków takich jak spawanie elementów maszyn czy wyposażenia biur do większych konstrukcji możesz zarobić całkiem niezłą sumę pieniędzy. Najczęściej pracodawca będzie od Ciebie wymagał doświadczenia na tym stanowisku, znajomość czytania rysunku technicznego czy podstawową znajomość języka angielskiego. Wynagrodzenie może wynosić od 10 do 15 euro na godzinę! Zależnie od pracodawcy możesz otrzymać zwrot kosztów za dojazd, bezpłatne zakwaterowanie czy opiekę polskiego koordynatora.

  1. Murarz/Zbrojarz

Typowa oferta pracy we Francji. Do twoich obowiązków będzie należeć pomoc przy pracach szalunkowych, zbrojeniowych i murarskich, od fundamentów i podwalin do ścian i płyt żelbetonowych. Oczywiście potrzebujesz doświadczenia, znajomości języka angielskiego czy francuskiego oraz mile widziane będzie prawo jazdy kategorii B. Wynagrodzenie będzie wynosić około 12-13 euro na godzinę, możesz dostać zwrot kosztów za dojazd, bezpłatne zakwaterowanie, dodatkowe ubezpieczenie w prywatnej firmie, regularne zjazdy do Polski i dostępność służbowego auta.

  1. Mechanik maszyn i urządzeń

Praktycznie wszędzie za granicą pracodawcy szukają mechaników, którzy będą zajmowali się wymianą części mechanicznych, kontrolą stanu technicznego maszyn, poprawą wydajności czy czyszczeniem i naprawą maszyn. Musisz posiadać jakiekolwiek doświadczenie związane z tą branżą, znajomość języka angielskiego (mile widziana chociaż podstawowa znajomość języka angielskiego). Za to otrzymasz około 13 euro na godzinę, zwroty kosztów podróży czy zakwaterowania.

Francja jest bardzo atrakcyjnym krajem jeżeli chodzi o pracę za granicą. Praktycznie w każdej pracy możesz otrzymać zwrot kosztów za podróż czy zakwaterowanie co nie zawsze się zdarza w innych krajach.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
Avatar

Maciek Wojciechowski

Cześć! Nazywam się Maciek Wojciechowski. Moją pasją są szeroko pojęte finanse. Skończyłem w tym kierunku studia i jestem aktywny zawodowo. Zapraszamy do zapoznania się z moimi artykułami.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Od zawsze zastanawiało mnie jak to u nich wygląda. Dzięki wielkie za taki przydatny wpis.

  2. Avatar Hakeldamach pisze:

    Bardzo ciekawił mnie rynek pracy w tym państwie. Może kiedyś tam wyjadę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *